Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

„Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca, przed olimpiadą lekkoatletyczną, wzięliśmy udział w IV ogólnopolskiej akcji ”Jak nie czytam, jak czytam. O wyznaczonej godzinie przez kwadrans czytano przyniesione przez siebie książki. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się jedynie z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem, refleksją i rozrywką. Akcja została zainicjowana w 2016 roku przez środowisko bibliotekarskie. Widok czytającej młodzieży i nauczycieli napawał radością i optymizmem.

2023-06-06 09:23

Remont podwórka przy ul. Wojska polskiego zakończył się

Obiekty Powiatowego Zespołu Szkół, z każdym rokiem stają się coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. Po termomodernizacji obiektów szkolnych i remoncie hali sportowej przy ul. Witosa to kolejna inwestycja w szkole, a także w budynku przy ul. Wojska Polskiego, gdzie wcześniej wyremontowano zaplecze sanitarne przy sali sportowej, toalety w całym budynku szkolnym oraz wymieniono nawierzchnię w części przy budynku. Inwestycję wykonało Starostwo Powiatowe w Legnicy. 23 maja 2023 r. odbył się odbiór inwestycji pod nazwą „Modernizacja podwórka przy ul. Wojska Polskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie”. Wykonane zadanie przyczyniło się do poprawy funkcjonalności, estetyki i bezpieczeństwa terenu szkoły. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, Radny Powiatu Jan Łukasz, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska, a także inni zaproszeni goście. Inwestycja objęła swoim zakresem: wymianę nawierzchni parkingu przy budynku szkoły wraz z wykonaniem odwodnienia i nowej podbudowy, usunięcie pozostałości po starej kotłowni (zsyp, żuraw), zabudowę przed wejściem do pomieszczeń piwnicznych i kotłowni oraz montaż automatycznie zamykanej bramy. Łączny koszt inwestycji wyniósł 772.523,54 zł. Wykonawcą zadania była Firma Brukarska „GRANIT-BRUK” Mirosław Furmanek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, aby nasze obiekty były coraz bardziej funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne a w szczególności Zarządowi Powiatu Legnickiego.

2023-05-25 12:15

Zakończenie rokuszkolnego klas maturalnych.

W odświętnych strojach, z uśmiechami na twarzach, ale i sentymentem. W piątek, 28 kwietnia maturzyści zakończyli rok szkolny. Młodzi ludzie podziękowali nauczycielom za przekazaną wiedzę i dobrą atmosferę, odebrali świadectwa i są na ostatniej prostej przygotowań do matury, która rozpocznie się już w czwartek, 4 maja.

2023-04-28 18:55

Z wizytą w ESA DAF

W dniu dzisiejszym mechanicy pojazdów samochodowych z klasy3 BS oraz technicy z klasy I TMPS wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do serwisu ESA DAF w Iłowej. Podczas wycieczki zapoznali się z nowymi technologiami napraw pojazdów, z funkcjonowaniem serwisu oraz z nowinkami technicznymi w pojazdach ciężarowych firmy DAF. Zajęcia zakończone były poczęstunkiem, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki. Bardzo dziękujemy za gościnność i interesującą prezentację funkcjonowania firmy Pani Elżbiecie Basińskiej.

2023-03-22 18:34

Dzień Chorego

W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Chorego, uczniowie PZS odwiedzili podopiecznych Niebieskiego Parasola, gdzie wspólnie uczestniczyli we Mszy Świętej a następnie zaprezentowali krótki program artystyczny. Na zakończenie rozdali zrobione przez uczniów PZS kwiatki, życząc dużo zdrowia, sił oraz pogody ducha.

2023-02-10 15:18

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©