Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Remont podwórka przy ul. Wojska polskiego zakończył się

Obiekty Powiatowego Zespołu Szkół, z każdym rokiem stają się coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. Po termomodernizacji obiektów szkolnych i remoncie hali sportowej przy ul. Witosa to kolejna inwestycja w szkole, a także w budynku przy ul. Wojska Polskiego, gdzie wcześniej wyremontowano zaplecze sanitarne przy sali sportowej, toalety w całym budynku szkolnym oraz wymieniono nawierzchnię w części przy budynku. Inwestycję wykonało Starostwo Powiatowe w Legnicy. 23 maja 2023 r. odbył się odbiór inwestycji pod nazwą „Modernizacja podwórka przy ul. Wojska Polskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie”. Wykonane zadanie przyczyniło się do poprawy funkcjonalności, estetyki i bezpieczeństwa terenu szkoły. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, Radny Powiatu Jan Łukasz, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska, a także inni zaproszeni goście. Inwestycja objęła swoim zakresem: wymianę nawierzchni parkingu przy budynku szkoły wraz z wykonaniem odwodnienia i nowej podbudowy, usunięcie pozostałości po starej kotłowni (zsyp, żuraw), zabudowę przed wejściem do pomieszczeń piwnicznych i kotłowni oraz montaż automatycznie zamykanej bramy. Łączny koszt inwestycji wyniósł 772.523,54 zł. Wykonawcą zadania była Firma Brukarska „GRANIT-BRUK” Mirosław Furmanek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, aby nasze obiekty były coraz bardziej funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne a w szczególności Zarządowi Powiatu Legnickiego.

2023-05-25 12:15

Zakończenie rokuszkolnego klas maturalnych.

W odświętnych strojach, z uśmiechami na twarzach, ale i sentymentem. W piątek, 28 kwietnia maturzyści zakończyli rok szkolny. Młodzi ludzie podziękowali nauczycielom za przekazaną wiedzę i dobrą atmosferę, odebrali świadectwa i są na ostatniej prostej przygotowań do matury, która rozpocznie się już w czwartek, 4 maja.

2023-04-28 18:55

Alleluja

„Alleluja!” 5 kwietnia uczniowie Technikum przy ulicy Witosa i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego, wraz z nauczycielami, wzięli udział w spotkaniu z literaturą o tematyce wielkanocnej. Zebrani wysłuchały fragmentów „Listów Nikodema” Jana Dobraczyńskiego. Do Jerozolimy za czasów Jezusa, do atmosfery strachu po Jego śmierci i radości po spotkaniu Zmartwychwstałego przenieśli nas lektorzy: Magdalena Gołąb, Agnieszka Łanicka, Natalia Fijał, Yelizaveta Yermolenko i Maciej Chadała. Nad prezentacją czuwała Agata Pikur. Katarzyna Łajus przekazała wszystkim życzenia świąteczne. Po spotkaniu, w atmosferze radości były uściski, wspólne zdjęcia, na które załapała się także pani Joanna Więcław opiekun Samorządu Uczniowskiego przy ul. Witosa oraz śmigus dyngus. Było mokro i wesoło.

2023-04-14 22:34

Drzwi otwarte w Collegium Witelona

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4b i 4a Liceum, wzięli udział w Drzwiach Otwartych uczelni Collegium Witelona. Mogliśmy wziąć udział w różnych warsztatach, uczniowie odwiedzili pracownie pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, zobaczyli jak działa drukarka 3D, wysłuchali ciekawych wykładów oraz mieli spotkanie z kulturą Japońską i wiele innych...

2023-04-14 14:52

Z wizytą u DAFa

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie złożyli wizytę w ESA Trucks Polska Sp. z o.o. – Iłowa. Jest to autoryzowany serwis renomowanej marki DAF. Podczas wizyty przyszli mechanicy samochodowi z klasy pierwszej technikum oraz drugiej „branżówki” zapoznali się ze specyfiką pracy tak dużego warsztatu. Wędrówka rozpoczęła się od recepcji, następnie poprzez magazyn, halę napraw, a finał znalazła na lakierni. Uczniowie mieli także możliwość poszerzyć swoją widzę na temat nowoczesnej motoryzacji samochodów ciężarowych. Aby nie opaść z sił organizatorzy zadbali również o poczęstunek i jak na młodzież przystało przyjęli uczestników pizzą. Być może wśród uczestników są już przyszli pracownicy serwisu. 12 kwietnia 2023r.

2023-04-13 17:36

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©