Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Olimpiada PZS 2023

Za nami 7 Olimpiada Lekkoatletyczna w Powiatowym Zespole Szkol w Chojnowie. Wystartowało 76 zawodników w 4 dyscyplinach, osobno chłopcy i dziewczęta. Odbyły się biegi krótkie na 100m, długie na 600m i 400m, skok w dal oraz pchnięcie kulą. Nikola Grzyb ustanowiła nowy rekord Szkoły w biegu na 100m a Dominika Potoczna pobiła dotychczasowy rekord Szkoły w skoku w dal. Bardzo nas to cieszy

2023-06-03 19:01

W Muzeum Gross Rosen

Dnia 25.05 2023 roku grupa humanistyczna- 3Lo wybrała się na wycieczkę do Muzeum Gross Rosen. Na początku mogliśmy oglądnąć 30 minutowy filmik dotyczący życia przebywających tam więźniów oraz zobaczyć, jak wyglądały początki powstawania obozu koncentracyjnego. Następnie Pani przewodnik oprowadziła nas po całym obiekcie dokładnie opowiadając o życiu i funkcjonowaniu w Gross Rosen. Na samym końcu naszej podróży odbyły się warsztaty: pt.,, Chcieliśmy żyć inaczej". Podczas nich poznaliśmy historię czterech więźniów Gross Rossen oraz ich późniejsze życie po wyzwoleniu z obozu. Mieliśmy również okazję na podstawie listów bądź akt byłych więźniów uzupełnić ich dokumentację. Było to bardzo poruszające, lecz zarazem pouczające doświadczenie, które na pewno na długo zapamiętamy.

2023-05-26 09:33

Remont podwórka przy ul. Wojska polskiego zakończył się

Obiekty Powiatowego Zespołu Szkół, z każdym rokiem stają się coraz bardziej funkcjonalne i estetyczne. Po termomodernizacji obiektów szkolnych i remoncie hali sportowej przy ul. Witosa to kolejna inwestycja w szkole, a także w budynku przy ul. Wojska Polskiego, gdzie wcześniej wyremontowano zaplecze sanitarne przy sali sportowej, toalety w całym budynku szkolnym oraz wymieniono nawierzchnię w części przy budynku. Inwestycję wykonało Starostwo Powiatowe w Legnicy. 23 maja 2023 r. odbył się odbiór inwestycji pod nazwą „Modernizacja podwórka przy ul. Wojska Polskiego w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie”. Wykonane zadanie przyczyniło się do poprawy funkcjonalności, estetyki i bezpieczeństwa terenu szkoły. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, Radny Powiatu Jan Łukasz, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska, a także inni zaproszeni goście. Inwestycja objęła swoim zakresem: wymianę nawierzchni parkingu przy budynku szkoły wraz z wykonaniem odwodnienia i nowej podbudowy, usunięcie pozostałości po starej kotłowni (zsyp, żuraw), zabudowę przed wejściem do pomieszczeń piwnicznych i kotłowni oraz montaż automatycznie zamykanej bramy. Łączny koszt inwestycji wyniósł 772.523,54 zł. Wykonawcą zadania była Firma Brukarska „GRANIT-BRUK” Mirosław Furmanek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, aby nasze obiekty były coraz bardziej funkcjonalne, estetyczne i bezpieczne a w szczególności Zarządowi Powiatu Legnickiego.

2023-05-25 12:15

Zakończenie rokuszkolnego klas maturalnych.

W odświętnych strojach, z uśmiechami na twarzach, ale i sentymentem. W piątek, 28 kwietnia maturzyści zakończyli rok szkolny. Młodzi ludzie podziękowali nauczycielom za przekazaną wiedzę i dobrą atmosferę, odebrali świadectwa i są na ostatniej prostej przygotowań do matury, która rozpocznie się już w czwartek, 4 maja.

2023-04-28 18:55

Alleluja

„Alleluja!” 5 kwietnia uczniowie Technikum przy ulicy Witosa i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego, wraz z nauczycielami, wzięli udział w spotkaniu z literaturą o tematyce wielkanocnej. Zebrani wysłuchały fragmentów „Listów Nikodema” Jana Dobraczyńskiego. Do Jerozolimy za czasów Jezusa, do atmosfery strachu po Jego śmierci i radości po spotkaniu Zmartwychwstałego przenieśli nas lektorzy: Magdalena Gołąb, Agnieszka Łanicka, Natalia Fijał, Yelizaveta Yermolenko i Maciej Chadała. Nad prezentacją czuwała Agata Pikur. Katarzyna Łajus przekazała wszystkim życzenia świąteczne. Po spotkaniu, w atmosferze radości były uściski, wspólne zdjęcia, na które załapała się także pani Joanna Więcław opiekun Samorządu Uczniowskiego przy ul. Witosa oraz śmigus dyngus. Było mokro i wesoło.

2023-04-14 22:34

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©