Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu literackiego "Pamiętnik Pokoleń- Świadkowie historii"

W środę 20 września 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyła się uroczystość podsumowania IV edycji konkursu literackiego pt. "Pamiętnik Pokoleń - Świadkowie historii". Organizatorzy- Zarząd Powiatu Legnickiego- ze Starostą Legnickim panem Adamem Babuśką i Wicestarostą panią Janiną Mazur, pomysłodawczynią konkursu, hojnie nagrodzili zwycięzców konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Łanicka- ucz. klasy II Technikum Ekonomicznego- zdobywczyni II miejsca oraz Oliwia Buś- ucz. klasy III Technikum Logistycznego- nagrodzona wyróżnieniem. Warto wspomnieć, że na konkurs wpłynęły 123 prace. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Dolnego Śląska. Gratulujemy naszym koleżankom wspaniałego sukcesu.

2023-09-26 16:34

Narodowe Czytanie 2023

W 2023 roku przypada XII edycja Narodowego Czytania. Co roku podczas akcji Narodowego Czytania czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury . Tegorocznym utworem akcji jest najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". W formie książki ukazała się w 1888 roku. ”To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. Bo przecież autorka nie tylko maluje szeroką panoramę rodzinnych Kresów, nie tylko przybliża szlacheckie zwyczaje, ale bardzo wyraźnie przywołuje też historię Rzeczypospolitej, a poprzez tematykę Powstania Styczniowego, którego 160- lecie obchodzimy w tym roku, doskonale oddaje przeżycia, emocje i dylematy ówczesnych Polaków.” – napisał w liście Prezydent Andrzej Duda. W akcję Narodowego Czytania, jak co roku, włączyli się również uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. 12 września o godzinie 9:00 czytaliśmy w klasach i świetlicy szkolnej wybrane fragmenty lektury. Uczniowie przygotowali również na pamiątkę spotkania okolicznościowe zakładki. Po południu o godzinie 16:00 wzięliśmy udział w miejskich obchodach Narodowego Czytania, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Naszą Szkołę pięknie zaprezentowali następujący uczniowie: Julia Kamińska, Laura Ziembowska, Kamil Suwała, Seweryn Wójcik oraz Paweł Pawlus. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Michał Sawicki z miasta Łomży.

2023-09-14 09:45

Rok szkolny 20022/2023 został zakończony

Rok szkolny 20022/2023 został zakończony. Dziękujemy za ten rok i gratulujemy nagrodzonym uczniom. Życzymy bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. Samorząd Uczniowski

2023-07-03 12:17

1 LO w Poznaniu

Dnia 13-14 czerwca klasa 1LO wybrała się na wycieczkę do Poznania!!!! Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Szyfrów Enigma. Następnie wybrali się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Odwiedzili także Zamek Cesarski i Nowe Zoo w Poznaniu.

2023-06-15 17:11

„Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca, przed olimpiadą lekkoatletyczną, wzięliśmy udział w IV ogólnopolskiej akcji ”Jak nie czytam, jak czytam. O wyznaczonej godzinie przez kwadrans czytano przyniesione przez siebie książki. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się jedynie z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem, refleksją i rozrywką. Akcja została zainicjowana w 2016 roku przez środowisko bibliotekarskie. Widok czytającej młodzieży i nauczycieli napawał radością i optymizmem.

2023-06-06 09:23

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©