Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Słowa ojczyzny pełne…

Czytanie tekstów patriotycznych w czasie Tygodnia Patriotyzmu w PZS w Chojnowie, należy już do tradycji. 8 listopada o godzinie 12 rozległy się „słowa ojczyzny pełne”. Czytaliśmy w klasach, na warsztatach szkolnych oraz świetlicy szkolnej przy ul. Wojska Polskiego. Bohaterem tegorocznych obchodów był rotmistrz Witold Pilecki, człowiek, który w czasie II wojny światowej przedostał się na ochotnika do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, aby zorganizować tam podziemie i wyzwolić obóz. Po wojnie nie zaprzestał walki o wolną Ojczyznę. Wtrącony do więzienia, był w potworny sposób torturowany ,a na koniec zabity strzałem w tył głowy. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Chojnów. O tej samej porze nasi uczniowie odwiedzili dzieci w przedszkolach. Młodzież ze szkoły przy ul. Witosa odwiedziła Ochronkę Sióstr Służebniczek, LO –Przedszkole nr 3 przy ul. Krasickiego, natomiast młodzież ze szkoły przy ul. Wojska Polskiego odwiedziła Przedszkole nr 1 w Chojnowie. Dzieci wysłuchały listu od Zosi Pileckiej- córki rotmistrza Pileckiego. Zosia przybliżyła sylwetkę swojego taty, pisała jaki był dobrym człowiekiem i wspaniałym ojcem. Dzieci zaśpiewały również jedną zwrotkę hymnu Polski, a na pamiątkę wspólnego świętowania otrzymały naklejki z Tygodnia Patriotyzmu.

2023-11-14 13:04

III Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

III Konkursem Pieśni i Piosenki Patriotycznej w dniu 7 listopada 2023r rozpoczął się drugi dzień obchodów Tygodnia Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. Pieśni patriotyczne zajmują ważne miejsce w kanonie twórczości polskiej muzyki. Poprzez melodię i patriotyczne teksty, pieśni patriotyczne przypominają o ważnych wydarzeniach w historii Polski, ale także o tęsknocie za wolnością lub członkiem rodziny, który walczył w wojnie. Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: A - uczniowie szkół podstawowych oraz B - uczniowie PZS. W konkursie wzięły udział następujące szkoły podstawowe: • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie • SP im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach • Szkoła Podstawowa w im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłkowicach • Szkoła Podstawowa w Starym Łomie • Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach; • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitkach Grand Prix zdobyła Aleksandra Wieleżew z klasy V TŻ z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Ola przedstawiła interpretację wiersza Adama Asnyka do muzyki Zbigniewa Praisnera „Miejcie nadzieję”. I miejsce wyśpiewała Julia Litwin z klasy II TŻ, II miejsce Piotr Suchecki z klasy IV LO i III miejsce Olimpia Semieńczuk z klasy V TŻ. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, opiekunom oraz Dyrektorom Szkół za udział w III Konkursie Pieśni i Piosenek Patriotycznych w naszej szkole. Konkurs przygotowała i prowadziła klasa II TLE pod kierunkiem Wychowawcy Doroty Dreger. Wyniki III Konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych w PZS: Kategoria A - Szkoły Podstawowe Julia Wilk, Hania Rombalska - SP Rokitki Konstancja Czubak - ZSP Miłkowice Milena Sobota - SP Bieniowice Nagroda Specjalna Pani Dyrektor MOKSiR w Chojnowie Pauliny Wrzeszcz Zofia Urszulak i Hanna Szczoczarz - SP Stary Łom Kategoria B - PZS GRAND PRIX - ALEKSANDRA WIELEŻEW kl. V TŻ Julia Litwin - kl. II TŻ Piotr Suchecki - IV LO Olimpia Semieńczuk - kl. V TŻ Nagroda Specjalna Pani Dyrektor GOKiS w Miłkowicach Anny Graf Aleksandra Wieleżew i Piotr Suchecki Nagroda Dyrektora Szkoły - Piotr Suchecki Laureaci z poszczególnych kategorii wystąpią dziś na OGNISKU PATRIOTYZMU.

2023-11-08 12:31

Tydzień Patriotyzmu 2023

Zawsze wierni

2023-11-03 08:20

SZLAKIEM ZNANYCH I NIEZNANYCH

SZLAKIEM ZNANYCH I NIEZNANYCH Wisława Szymborska – „Jestem jaka jestem” 27 października, w auli szkolnej przy ul. Witosa odbyło się spotkanie poświęcone poetce, noblistce Wisławie Szymborskiej z okazji jej 100-rocznicy urodzin. Rok 2023 ogłoszony też został przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej - Rokiem Wisławy Szymborskiej. Podczas spotkania mieliśmy sposobność usłyszeć wiersze poetki oraz poznać laureatów konkursów: plastycznego i literackiego. Zwycięzcami w konkursie plastycznym pod hasłem „Potrafię sobie nawet wyobrazić” zostali: I Miejsce – Martyna Gajda - kl. IV TL II Miejsce – Julia Kozerska - kl. IV LO III Miejsce – Jessica Augustyniak - kl. IV TL Wyróżnienia: Natalia Mazurkiewicz - kl. II LO Agata Pikur - kl. IV TL Nadia Szapował – kl.I TE Krystian Adamkiewicz- kl. I TM Paulina Tomaszewska – kl. I TM Mateusz Nowak – Grudzień – kl. II TPS Zwycięzcami w konkursie literackim pod hasłem „Szukam słowa” zostali: I Miejsce – Zuzanna Kudelska – kl. IV LO II Miejsce – Dominika Gorczyca – kl. II TL III Miejsce – Paulina Tomaszewska- kl. I TM Wyróżnienia: Lena Pirszlewicz – kl. I TŻiUG Magdalena Gołąb – kl. II TE Martyna Żmuda – kl. IV TŻ Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursach. Dziękujemy też wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu spotkania.

2023-10-30 14:54

Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy

„Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy” Dzień Edukacji Narodowej w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie W piątek, 13 października w auli szkolnej przy ul. Witosa 1 odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników administracyjnych Szkoły; były piosenki i stosowne wiersze przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem pani Małgorzaty Rzeźnik-Wójtowicz. Były wystąpienia: pana dyrektora Mariusza Kowalczyka, przedstawicieli Rady Rodziców oraz Zarządu Starostwa Legnickiego pani Janiny Mazur i pana Krzysztofa Sowińskiego. Były róże od uczniów przekazane w podziękowaniu za codzienny trud nauczania i nagrody dla wyróżnionych nauczycieli.

2023-10-14 09:05

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©