Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Szkolenie pod okiem szefa kuchni

W dniach 4 – 6.10.2022 kolejni uczniowie z klas Technikum żywienia i usług gastronomicznych ukończyli szkolenie pod okiem szefa kuchni Pana Dariusz Smolarczyka. Była praca, zmęczenie ale również duża satysfakcja z powstałych dań. A były nimi: krem korzenny z dyni z bitą śmietaną, kawą oraz chipsem z czarnuszką, kurczak marynowany w skórce cytrynowej z dodatkiem tymianku, puree z buraka oraz pieczone warzywa, tarta z ciasta francuskiego z kremem chantilly i jabłkami w słonym karmelu z lodami oraz muffinki z jabłkami, kajmakiem i kremem cytrynowym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne szkolenia.

2022-10-12 12:16

Nowoczesna kuchnia polska

W dniach 27 – 29.09.2022 r. w PZS w Chojnowie w pracowni gastronomicznej odbyła się pierwsza część szkolenia pt. “Nowoczesna kuchnia polska”. W szkoleniu wzięły udział klasy: II, III oraz IV TŻ i UG pod czujnym okiem profesjonalnego szefa kuchni Pana Dariusza Smolarczyka . Młodzież przygotowywała zupę krem z kiszonego ogórka z chipsem sezamowym oraz pierś z kurczaka na pierzynce z puree z dyni w towarzystwie karmelizowanej cukinii i śliwki. Zajęcia zakończono słodkim akcentem w postaci tartaletek z ciasta francuskiego z kremem chantilly, z jabłkiem, żurawiną, lodami oraz muffinek dyniowych z kremem maślanym nadziewanych kajmakiem i konfiturą z czerwonej porzeczki. Było pracowicie, kreatywnie, pysznie i wesoło.

2022-10-03 22:31

3 BSW świętowała Dzień Chłopaka

30 września 2022r. klasa 3 BSW Dzień Chłopaka świętowała w Jerzmanowicach. Poza energicznym marszem, życzeniami dla chłopaków, nie zabrakło ogniska i dobrej zabawy 😊

2022-10-03 09:32

Koleżanka z Australii

We wtorek (27.09) na lekcji języka angielskiego odwiedziła nas koleżanka z Australii- Jessica Kania. Opowiedziała nam o swojej szkole, zainteresowaniach, o swoim kraju i śmiesznych przygodach. Z chęcią odpowiadała na nasze pytania, a my z zaciekawieniem słuchaliśmy jej opowieści. Jessica jest bardzo miłą, ciepłą i otwartą osobą. W klasie od początku panowała miła atmosfera. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o naszej nowo poznanej koleżance i spędziliśmy przyjemnie lekcje. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będziemy mieli okazje się spotkać.

2022-09-29 11:31

JA I MOJE ULUBIONE MIEJSCE

Uczestników konkursu zachęcamy do uwiecznienia na zdjęciach miejsca z którym czują się szczególnie związani, w którym lubią spędzać wolny czas, lub które wyjątkowo im się podoba.

2022-09-19 14:25

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©