Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wyśpiewajmy miłość Ojczyźnie

W dniu dzisiejszym odbyło się XI Ognisko Patriotyzmu pod hasłem : "Wyśpiewajmy miłość Ojczyźnie". Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście wspólnie odśpiewali pieśni patriotyczne oraz wysłuchali wierszy. Podczas spotkania został zaakcentowany rok Marii Konopnickiej - 2022, okazano wsparcie osób walczących na Ukrainie oraz pamięć o naszych bohaterach narodowych. Na zakończenie stworzyliśmy jeden krąg i odśpiewaliśmy "Ogniska już dogasa blask"

2022-11-08 19:12

SŁOWA OJCZYZNY PEŁNE 2022

Czytaniem tekstów patriotycznych rozpoczęliśmy Tydzień Patriotyzmu w naszej szkole. W tym roku świętujemy pod hasłem "Wyśpiewajmy miłość ojczyźnie." Z tej okazji 7 listopada o godzinie 12 :00 w każdej sali lekcyjnej czytaliśmy teksty patriotyczne, które wspomnieniem nawiązywały do czasów wojen, nie tylko tych odległych , ale również współczesnych konfliktów zbrojnych, oraz wojny u naszego wschodniego sąsiada. Uczniowie wysłuchali dwóch utworów: Josefa Brodskiego: „ Giną ludzie" oraz Ija Kiwa: „On mówi, że wszystko będzie dobrze."

2022-11-07 17:12

Niezwykły wykład w PZS!

27 października 2022r. uczniowie PZS spotkali się z Panem Mariuszem Garberą kasztelanem zamku Grodziec, a wcześniej dyrektorem Muzeum Regionalnego w Chojnowie, który przybliżył młodzieży sylwetki dwóch zasłużonych mieszkańców Chojnowa Juliusza Poźniaka i księdza Adama Łańcuckiego. Kasztelan przedstawił najważniejsze dokonania obu Panów oraz uzmysłowił młodzieży jak wielkiej odwagi wymagała ich działalność na rzecz w ciężkich czasach powojennych.

2022-10-28 15:01

Warsztaty barmańskie w PZS

W dniach 24 – 25.10. 2022 r. w PZS w Chojnowie w pracowni obsługi konsumenta odbyła się pierwsza część warsztatów barmańskich. W szkoleniu wzięły udział klasy: IV THOT oraz IV TŻ i UG pod czujnym okiem profesjonalnego barmana Pana Grzegorza Miąca. Młodzież przygotowywała różne rodzaje drinków, zarówno na słodko jak i z nutką cytrusów. Przez warsztaty przewinęły się różne rodzaje drinków: Gin z bazylią, Cosmopolitan, Tequila sunrise, Gruszka sour, Kamikaze, Jabłkowy jegermajster, Kiwi sour i wiele innych. Każdy znalazł coś dla siebie 😆 Zajęcia zakończono słodkim akcentem Było pracowicie, kreatywnie, pysznie i wesoło😄😄😁

2022-10-26 14:03

TRIO ŁÓDZKO-CHOJNOWSKIE w PZS

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznego TYGODNIA PATRIOTYZMU w PZS w Chojnowie odbędzie się koncert TRIO ŁODZKO-CHOJNOWSKIEGO z Tomaszem SUSMĘDEM. Koncert odbędzie się 9 listopada 2022 w MOKSiR w Chojnowie. Dziękujemy Pani Dyrektor MOKSiR Paulinie Wrzeszcz za udostępnienie sali widowiskowej, dzięki temu w pięknej scenerii z większą ilością uczniów PZS będziemy mogli uczestniczyć. Koncert zespołu jest możliwy dzięki RADZIE RODZICÓW PZS w Chojnowie, która uzyskała środki z projektu "PRO DEFENSIONE, PRO HISTORIA - wspieramy oddolne inicjatywy historyczne, patriotyczne i proobronne dla Polski - II edycja na lata 2022-23. Program sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO na lata 2021-30.

2022-10-26 11:29

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie

ul.Witosa 1

59-525 Chojnów

serwis przygotowany przez MEDIART (w CMS) ©